Běh pátý

28. února 2018 v 9:00 | *K
15.02.2018
Běh
25:54 min
3,05 km
max.rychlost 8,2 km/h
prům.rychlost 7,1 km/h
převýšení 93 m


Zápis do emailu těsně po
Husty, bezela jsem do ciziny a zpet. Krec az po dvou a jinde, coz je dobre. Treti km uz krec v leve noze. Silna. Ted boli. Pohoda. Po dlouhem spanku.

Zápis do deníčku
Je to zajímavý, že já se na to hodně těším, hlava hodně chce, ale tělo se nezvedne. Když prošvihnu vzácný moment, kdy tělo nedává pozor, tak je po všem a jdu spát. Ten jeden den, kdy jsem nic nedělala, ani necvičila, ani nevyběhla, byla hrozná zima a já jsem byla tak nevyspalá, že mne úplně všechno bolelo a zkrátka žádný pohyb neprošel. Mám zafixováno, že nemuset se hýbat, znamená přežít. Jako malá jsem předstíráním spánku unikla mnohému a tak je to ve mně tak vryto, že se mi rozumově špatně tlačí proti. Čím unavenější jsem, tím méni se to daří. Cestou by tedy bylo nebýt unavená. Hahahaha!
Běželo se mi krásně. Bylo teplo a já jsem bez přemýšlení zahnula na cestu novou a neprozkoumanou. V hlavě jsem měla 3 km, i když podle regulí jsem ještě ve fázi 2,9 km. Nová trasa je zajímavá tím, že je po rovině a pak z kopce. Začátek je tmavý mezi poli, pak se vběhne do nového moderního sídliště. Je to zároveň cyklotrasa, takže člověk běží po takovém tom příjemném měkkém povrchu. Příroda tam není žádná. Plot a nízké paneláky. Spousta rostlin v rámci novostaveb. Ke každému áčku dětské hřiště. Umění spojené s praktickými lavičkami. Zkrátka hezká, praktická a drahá moderna. Něco, okolo čeho budu běhat, ale k čemu nedoběhnu, protože je to mimo moji trasu.
Potkala jsem jeden pár, jednoho pejskaře a prosklenou posilovnu. Koukala jsem na zasklený přesvětlený prostor a dva týpky s bobrem* a se svaly, jak si u stroje povídají. Už mi začínala křeč bránice, tak jsem zpomalovala. Vzpomněla jsem si na Rockyho. Jak ten Rus trénoval zavřenej a Rocky v zimě štípal dřevo. Až budu chtít zdolat pětikilčo, pustím si Rockyho. Hlavně si to nekomplikovat.
Bolí mne levé chodidlo. Chytají mne křeče do levého podžebří.*

A jeden lednový zápis z roku 2017

30.04.2017
Běh
39:20 min
4,23 km
prům.rychlost 6,5 km/h


Zápis do emailu těsně po
Dneska trochu dvojnasobek, pes vypadal, ze chcipne a ja se ke konci k nemu pridala. Asi stokrat me napadlo, proc to delam. Odpoved nenalezena

Zápis do deníčku
Den, kdy jsem po běhu rozm**ala telefon.*

Poznámky pod čarou
* moderní dřevorubecké plnovousy
* Je fascinující, že strečink je velmi účinný, ještě jsem třicet minut cvičila doma a druhý den mi nic nebylo, nic nebolelo.
* Jo, totálně, prostě jsem se tak unavila, že mi bolavá ruka povolila a pustila jsem ho na beton a už to nerozdýchal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama