Cvičení čtrnácté

8. března 2018 v 9:00 | *K
Cvičení 24.2.2018
Venku je neuvěřitelných -5 stupňů. Ale já jsem během večera dokázala vyšponovat u sebe teplotu na 20 stupňů! Chápete? Naprostá bomba.
Byla jsem opravdu unavená. Na bruslení s dětma jsem vstala pozdě. Ale večer, když jsem přišla v deset domů, jsem jak automat dala prát, uvařila lečo, upekla buchtu ve své nové troubě, umyla nádobí a tak dále a tak dále a pořád jsem si říkala, to neděláš dobře, Václave*. To se ti ráno krutě vymstí. Vstáváš v sedm, dneska jsi nevstala, máš ještě cvičit a to trvá dýl než "nutnou" čtvrhodinku.
Každopádně jsem těch dvacet minutek stupidního prodýchávání prodělala. Scifi vždycky zkouší, jestli si mi přitom nemůže lehnout na břicho, jenže se sedmi kily na bránici se mi prodýchává dost špatně. Tak ji něžně odsunu směrem k umělému slunci a díky teplu tam zůstane ležet. To už je skoro součást rituálu nočního cvičení.

Zamyšlení
Minule jsem napsala konkrétní znění činu, o který se pokouším. O jeho konkrétním smyslu se můžeme bavit, ale realizovat ho budu stejně já. Dělám to pro sebe. Dělám to proto, že chci něco změnit. Chci aby něco nebylo jako do teď. Mám pocit že tu chvilku, kdy jsem měla našlápnuto na tenhle čin minule, bylo líp. Že to byla ta cesta z bludného kruhu ven. Jenže tenkrát jsem prohrála boj s psychikou. Dělala jsem to z důvodu, abych zhubla. Což se podařilo. Pak za nějakou dobu se to všechno vrátilo a já znovu nezapla nové kalhoty. Byla jsem vyčerpaná cvičením a jakmile jsem vyčerpaná, moje vůle je na nule, to už jsem tu psala a ještě budu psát mockrát. Jakmile mám vůli na nule, absolutně neodolám jakémukoli volání a touze po jídle. Takže tentokrát se sportovními skutky nevyčerpat. Když nezapnu nové kalhoty, tak si vezmu sukni. Chci to dotáhnout. Dělám to proto, abych dělala něco jinak než posledních 30 let a když autoři textu* chtějí, abych to dělala v přírodě, nebo alespoň u otevřeného okna a v minimálním množství oblečení, maj to mít. Zatím je ale venku -4 stupně, tak zatím pěkně doma, zápal plic necháme běhat venku.

Cvičení v minulosti
15.3.2017 dneska byl náročný den, měla mě v rukou paní K.* a používala na mě své brutální metody, ale nebolelo to večer, tak jsem cvičila Pilates 15 min

Poznámky pod čarou
* film Vesničko má středisková
* Svitek březové kůry
* moje první setkání s dobrým fyzioterapeutem, ač nebyla študovaná, nejlepší byla mast, která smrděla tak, že už tim smradem léčila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama