Cvičení třicáté

29. března 2018 v 9:00 | *K
Cvičení 12.3.2018
Namohla jsem si sval vzadu na levém stehně tak, že jsem kulhala celý den. Vzhledem k tomu, že jsem několikrát slyšela jak moc obtížné je tyhle velké svaly přetáhnout a když se nám to povede, je to blbý, tak jsem mu dneska dala volníčko a jediný, co musel, bylo nahoru a dolů po žebříku, a pak večer tam a zpět po karimatce. Stejně bolel had jeden pruhovanej.
S Nikym jsme potkali venku další kočku. Nádherná s modrošedým hustým zimním kožíškem, nechala se pohladit. Na psa zírala nedůvěřivě. Udržela se na laťkovém plotě na špičkách prken. Roztomilé stvoření. Jaro, pučej* kočičky.
Je parádní, mít v pokoji teplo. Mám tu dvacet stupňů a tudíž můžu cvičit v tričku. Cvičení trvá přea půl hodiny se vším všudy. To už je poměrně dost.

Zamyšlení
Když jsem ještě pracovala v Národní knihovně, chodila jsem na jógu. Byla to nuda, ale bylo to v danou chvíli to nejlepší, co se dalo dělat. Tam jsem se setkala od našeho jogína s učením Borise Tichanovského. Tenhle pán celý život zasvětil józe a jeho sebeuzdravující tendence teď následuje notná řádka lidí. Teď pracuji v antikvariátu a jeho knihu jsem nedávno potkala. Vzhledem k tomu, že mne neustále všechno bolí, tak jsem si říkala, jestli někdy se zase nevrátím k jeho učení. Jediné, co by mi mohl přinést, je citlivost. Už asi mám vnímavost ke svému tělu. Respektive je asi tak tisíckrát vyšší než byla. Umím rozpoznat, že se něco děje. Umím rozpoznat, že se to děje kdesi někde asi tady. Ale neumím s tím nic udělat.
Na to mne upozornil onen mladíček, který si tak rád loupe pomeranče. Říkal, že se musím naučit reagovat vhodným způsobem na to, co se ve mně děje. Źe když něco bolí, není vhodné to dál namáhat, aby to přestalo. Tak jednoduchá myšlenka a stejně vám ji musí říct odborník.

Cvičení v minulosti
21.5.2017
Koupila jsem si knihu Pilates* a zkusím to znova. Začátky

Poznámky pod čarou
*když jsem to na telefonu psala, vyskočilo tam místo "u" měkké "i"
*stále jsem ji neprohodila oknema a přijde mi prima https://www.kosmas.cz/knihy/133852/velka-kniha-cviceni-pilates/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama