1.8.2018 Den první: Tarantule

3. srpna 2018 v 9:00 | *K
00:01-00:20 středa

38 stupňů, to abych měla na co vzpomínat v zimě.
Všechno mám ztuhlé a bolavé. Zajimavé je, že bolest je na druhé straně krku. Koukala jsem na fyzipí video. Tak snad jsem to dělala správně.

Při úklidu jsem posunula váhu, abych pod ní vytřela. Periferně jsem viděla podezřelý pohyb černého masitého tělíčka. Říkala jsem si: "Hej, to bylo nějaký větší."
I vzala jsem si na pomoc kamaráda insekticidového spreja.
A pak jsem ho uviděla. Všechno se ve mně rozklepalo. Mělo to rozměry Oduly. Bylo to rychlé jako Flash. O co víc mne vyděsilo, že něžné rozpršky protipavoučího preparátu s ním vůbec nic neudělaly!
Sebrala jsem všechnu odvahu mého malého já.
Chvilku jsme si spolu hráli na schovávanou, ale zjistil, že se mu špatně leze do neexistujících škvír v mé koupelně a pak se vydal směrem ke mně.
Vzpomínala jsem na kamarádku, která nedávno něco podobného přiklopila miskou v obývákou a čekala na někoho, kdo ji vysvobodí.
Já jsem emancipovaná a navíc si myslím, že by z pod misky mohl kdykoli zdrhnout, misku berouc s sebou jako helmu do zákopu.
Znovu jsem namířila proud spreje přímo mezi jeho očka a tentokrát to zabralo. Ve smrtelných křečích ze sebe udělal neurotického uzlíčka, ale i ten uzlíček měl velikost, ze které se mi zvedal žaludek při pomyšlení, že bych na to měla šáhnout.
Tak tam ležel dva dny, než jsem se odhodlala ho odstranit.
Připadala jsem si jako císařovna, která své oběti nabodává před brány na kůl, aby všichni viděli, jak dopadnou, když to zkusí v jejím městě.
Druhovi pokoutníkovi se tímto omlouvám, že jsem neudělala gesto pacifismu a nevarovala ho, nevyhodila ho jako imigranta, rovnou jsem udělala politicky nekorektní rozhodnutí. Jenže můj pud sebezáchovy v tu chvíli byl prostě silnější. Nedokázala bych žít s myšlenkou, že ho ode mne dělí jen tenká zeď, byť by byl na zahradě a já doma. Mohl by se kdykoli vrátit. Navíc jeho zaměstnání lov much a komárů by mi nepomohlo, protože tam nic takového nemám.
Zkrátka a dobře, pavouci takových rozměrů u mne nemají možnost zůstat byť na jednu jedinou noc! Takže si to sakra už zapamatujte a koukejte přestat ke mně lézt!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama